Pierwszy dzień wiosny w klasach IV-VII

Utworzono dnia 22.03.2024

21 marca to data szczególna- pierwszy dzień wiosny, przez starszych uczniów zwany „Dniem Wagarowicza”. Uczniowie Szkoły Podstawowej nie wybierali się jednak na wagary, bo moc atrakcji czekała w budynku szkoły. Rozpoczęliśmy Dniem Samorządności, to uczniowie objęli władzę lekcyjną i poprowadzili zajęcia, wcielając się w role swoich nauczycieli. Lekcje były ciekawe, zabawne, bardzo dobrze przygotowane. Mamy zatem kandydatów na następców grona pedagogicznego!

Drugim punktem dnia był „Festiwal sportowy”, tym razem na szkolnym parkiecie królował unihokej. Rywalizacja była bardzo zacięta, drużyny wyrównane i zaangażowane. Cieszy fakt, że w naszej młodzieży tak żywy jest duch sportowy. Dziękujemy zawodnikom, jak również kibicom za budowanie przyjaznej atmosfery.

Ostatnim, najbardziej angażującym elementem ogniwa, była „Mapa Skarbów”. Klasowe drużyny rywalizowały o nagrody dla klasy, wcześniej jednak, po całym budynku szkolnym, musiały poszukać ukrytego skarbu. Taktyka, analiza, czytanie ze zrozumieniem, współpraca- jak się okazało- nie jest to łatwe, ale niezbędne, by dojść do celu. Jako pierwsza mapę rozczytała i do skarbu doszła klasa siódma, jednak wszyscy zasługują na słowa uznania, a przede wszystkim najmłodsi- uczniowie klasy czwartej, którzy zajęli zaszczytne II miejsce, dając przykład współpracy zespołowej.

Dziękujemy wszystkim uczniom za świetną współpracę, wysoką frekwencję i rywalizację fair - play!

Samorządowi Szkolnemu gratulujemy pomysłowości i zaangażowania w to przedsięwzięcie. Wszystkim uczniom, którzy prowadzili lekcje i pracowali przy przygotowaniu święta – dziękujemy. Z osobna dziękujemy Karolinie i Karolowi za przygotowanie „Mapy Skarbów”.

Utworzono dnia 22.03.2024, 18:58