Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach

” Sprawdzamy siebie tabliczką mnożenia”

Tytuł” Sprawdzamy siebie  tabliczką mnożenia”

Autor: Krystyna Maczużak

Klasy: V A, VB

Rok szkolny : 2019/20

Data wprowadzenia: 15 września 2019

Data zakończenia : 4 października 2019

Zakres innowacji:

Adresatami innowacji są uczniowie klasy V A i B. Czas realizacji innowacji obejmuje wrzesień  październik 2019 roku,  z możliwością jej kontynuowania w następnym roku szkolnym.
Zajęcia innowacyjne odbywały się  w ramach zajęć obowiązkowych z matematyki dwa razy  w tygodniu. Niniejsza innowacja ma na celu szerzenie idei znajomości tabliczki mnożenia  z wykorzystaniem ciekawych form jej powtarzania i analizowania.
Ma ona zachęcać i motywować uczniów do ciągłego utrwalania tabliczki mnożenia .

Innowacja „Sprawdzamy siebie tabliczką mnożenia” jest moją odpowiedzią na brak znajomości tej najważniejszej umiejętności ucznia, a także wyjściem naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej .

Na podstawie wieloletnich obserwacji oraz przeprowadzonych diagnoz w pracy w szkole podstawowej zauważyłam, że uczniowie opanowali tabliczkę mnożenia w klasie II i III , ale jak sami zaznaczyli w ankietach zapomnieli, dlatego też główną przyczyną opracowania innowacji z tego przedmiotu była potrzeba przypomnienia im tej umiejętności.

Efekty

Podniesienie poziomu znajomości tabliczki mnożenia na poziomie klasy 5 , co ułatwia uczniowi prace na lekcjach matematyki.

Promocja szkoły podczas Światowych Dni Tabliczki Mnożenia.

Certyfikat za koordynację akcji .

Atrakcyjne wydarzenie dla całej szkoły