Ustrzycka teatromania

Ustrzycka teatromania - konkurs teatralny, w którym wzięła udział grupa „ TeTe” pod kierunkiem Marty Brzeżawskiej- opiekunki koła teatralnego działającego w szkole- odbył się 24 lutego 2020 r. w Ustrzykach Dolnych.
Udział zespołu w tym wydarzeniu kulturalnym pozwolił na:
- wspólne spotkanie pasjonatów sztuki, dla których najważniejsza jest atmosfera zabawy przez teatr,
- pokazanie, że rozwój osobisty ( duchowy, mentalny i emocjonalny) buduje się różnymi artystycznymi drogami,
- kształtowanie wartości niezbędnych do funkcjonowania człowieka w każdym społeczeństwie,
- ukazanie i docenienie dobrych kierunków rozwoju. Idea festiwalu, który od czterech lat organizuje wielka entuzjastka teatru p. Grażyna Kaznowska, jest jedna- praca i zabawa z teatrem i przez teatr.
Do grupy TeTe należą uczniowie klasy 6a. Nad inscenizacją przygotowaną na festiwal pracowali na
kółku teatralnym od października 2019 r.
Temat utworu oparty jest na jednej z wielu legend o powstaniu Niebieszczan. O historii ubogiego
Tadeusza, który walczy w niestandardowy sposób o rękę księżniczki, a przy okazji zakłada wioskę, nie wspomniał żaden kronikarz, nie ma po nim śladu w jakimkolwiek dokumencie.
Scenariusz napisała p. Marta Brzeżawska, a w realizacji przedstawienia udział wzięli: Zuzia Adamowska, Wiktoria Auguścik, Karolina Gacek, Natalia Hac, Nikola Klecha, Amelia Koczera, Oliwia Krasowska, Oliwia Kucharska, Adrian Stodolak, Karol Tchórz.
Warto dodać , że autorami choreografii byli sami uczniowie.
Jury doceniło ciężką pracę zespołu i przyznało indywidualną Nagrodę Aktorską – Grand Prix festiwalu dla Nikoli Klechy, a wyróżnienie dla wszystkich.
Możliwość zaprezentowania się w blasku reflektorów na prawdziwej scenie była dla dzieci niezwykłym przeżyciem.