OGÓLNOPLOSKI KONKURS PLASTYCZNY

Utworzono dnia 12.04.2021

Być jak Anna”

Konkurs plastyczny jest organizowany z okazji nadania szkole imienia Anny Jenke. Urodziła się ona sto lat temu 3 kwietnia 1921r. w Błażowej. Zawsze kochała ludzi i przyrodę, a dzieci chętnie się do niej garnęły. Uczyła je czytać, pisać, opiekowała się nimi. Po wybuchu II wojny światowej zaangażowała się w pracę na rzecz bliźnich organizując zbiórki żywności, leków, przygotowując paczki dla jeńców, opiekując się rannymi. Była organizatorką akcji „Kromka chleba” dla biednych osieroconych dzieci. Zaangażowała się w tajne nauczanie i działalność konspiracyjną. Organizowała pomoc dla walczącej Warszawy. Po studiach podjęła pracę w Jarosławiu jako polonistka w liceum. Była wspaniałą nauczycielką, wychowawczynią i dyrektorem w Liceum Sztuk Plastycznych. Cały swój wolny czas poświęcała innym. Biednym i potrzebującym kupowała leki, ubrana i żywność. Odwiedzała i pielęgnowała chorych w szpitalach i w domach. Młodzież miała do niej nieograniczone zaufanie. Służebnica Boża Anna Jenke zmarła po długiej i ciężkiej chorobie 15 lutego 1976r.

Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły i Anny Jenke w Zespole Szkół w Błażowej.

1. Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria I - uczniowie klas IV - V szkoły podstawowej.

Kategoria II - uczniowie klasy VI – VIII szkoły podstawowej.

2. Warunki uczestnictwa w konkursie:

• Wykonanie pracy plastycznej, będącej własną interpretacją tematu „Być jak Anna”

Co w obecnej sytuacji można zrobić, aby postępować tak jak Anna Jenke?

• Format pracy A3.

• Technika dowolna: rysunek, malarstwo, grafika, kolaż, techniki eksperymentalne.

• Termin nadsyłania prac: 10.05.2021r.

• Konkurs odbywa się drogą internetową.

Wykonane prace powinny być sfotografowane i będą oceniane na podstawie przesłanej dokumentacji fotograficznej (jedna praca – jedno zdjęcie).

Dokumentację fotograficzną pracy oraz Załącznik (zgoda rodzica/opiekuna) i Kartę zgłoszenia należy przesłać na e-mail: mmkusz1801@gmail.com

w temacie wpisując tytuł konkursu: „Być jak Anna” oraz imię i nazwisko autora.

Ogłoszenie wyników nastąpi w maju 2021.

Laureaci zostaną powiadomieni o wynikach konkursu.

Osoba udzielająca informacji o konkursie - Małgorzata Kusz tel.: 668963774.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!