"Native Speaker w Mojej Szkole" — niezwykła przygoda z językiem angielskim

Utworzono dnia 01.03.2024

W naszej szkole trwa program „Native Speaker w Mojej Szkole”, podczas którego wszyscy uczniowie klas I - VII mają możliwość bezpłatnego udziału w warsztatach organizowanych przez szkołę języka angielskiego online – „Tutlo”. Zajęcia będą trwały około 4 tygodnie, grupowe odbywają się raz w tygodniu, a chętni uczniowie mogą również skorzystać z jednej indywidualnej lekcji z native speakerem podczas zajęć języka angielskiego. Program jest naturalnym uzupełnieniem zajęć, które odbywają się w szkole, ponieważ koncentruje się na rozwijaniu angielskiego mówionego. Najmłodsi mają ogromne predyspozycje do chłonięcia wiedzy, szczególnie, gdy przekazujemy ją w sposób ciekawy i angażujący. Koordynatorami program są pani Aleksandra Bułdak i pani Joanna Storoszczuk-Janusz.

Pierwsze zajęcia odbyły się  19 lutego 2024 r. w ramach lekcji języka angielskiego. Warsztaty grupowe poprowadzili: m.in. pan Gideon Iwatt - native speaker z Republiki Południowej Afryki, pani Rosemary Ferraro native speaker  z Wielkiej Brytanii. Natomiast na warsztaty indywidualne uczniowie sami wybierali sobie native speakera.

Jak to działa? Na lekcjach języka angielskiego uczniowie wspólnie z nauczycielem wybierają jeden z wielu dostępnych na platformie tematów, omawiają go wstępnie
z nauczycielem, a następnie łączą się z native speakerem online, z którym dyskutują na wybrany wcześniej temat. Ostatnie 10 minut każdej lekcji korzystają z arkuszy
i gier językowych, utrwalając zdobytą podczas lekcji wiedzę.

Ponadto podczas konwersacji (grupowych i indywidualnych) rozmawiano też na inne  tematy, takie jak np.  przyszła kariera uczniów, zainteresowania, relacje z rówieśnikami, czy życie rodzinne. Dla uczniów była to okazja zapoznać się z żywym językiem angielskim, sprawdzić się i przełamać obawy przed rozmową w języku obcym.

Jesteśmy przekonani, że kontakt z native speakerami pomoże naszym uczniom w pozbyciu się bariery językowej oraz pozwoli przyswoić język angielski w naturalnej formie. Poprzez udział w programie chcemy pokazać, że język angielski to nie tylko przedmiot szkolny, ale również przydatne narzędzie i jego nauka może być przyjemnością. Bardzo się cieszymy i serdecznie dziękujemy szkole językowej Tutlo, że zaprosiła nas do udziału w tej wyjątkowej przygodzie i  dołożyła swoją „cegiełkę” do rozwoju języka angielskiego wśród naszej młodzieży.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

Zapraszamy na krótką fotorelację.

Wszystkich rodziców zapraszamy do zapisania swoich dzieci, aby w pełni skorzystać z tego, co przygotowało dla uczniów Tutlo:

Utworzono dnia 01.03.2024, 16:57