Świetny wynik drużyny z Niebieszczan w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja

Utworzono dnia 13.06.2022

W dniach 3-5 czerwca 2022 roku, uczennice Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach  zagrały w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku” w Elblągu, który był zarazem Mistrzostwami Polski Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Natalia Hac, Ewa Kądziołka, Maja Rolnik, Amelia Koczera, Zuzanna Adamowska, Martyna Kuc, Gracja Gacek, Wiktoria Mołczan, Zuzanna Pałys, opiekun - Pan Wacław Borowy. W turnieju wzięło udział 15 najlepszych drużyn wyłonionych wcześniej podczas Finałów Wojewódzkich.
W pierwszej rundzie drużyny podzielone zostały na 4 grupy, z których do następnej fazy rozgrywek przechodziło po 2 najlepsze zespoły. Choć pierwszy pojedynek nie zakończył się dla nas pomyślnie, dziewczyny nie straciły ducha bojowego i wygrywając dwa kolejne mecze, przeszły do drugiej rundy rozgrywek. Dało się zauważyć, jak forma dziewcząt rośnie z każdym kolejnym meczem. Jednak w walce o wejście do czwórki najlepszych zespołów zabrakło nam odrobinę szczęścia, jedna wygrana i jeden remis okazały się niewystarczające.
Wywalczenie ostatecznie 6 miejsca w turnieju jest bez wątpienia wielkim sukcesem.

Wyniki meczów naszej drużyny:

SP Zakrzyn - SP Niebieszczany  2:0
SP Niebieszczany - SP Żurawica 3:1
SP Niebieszczany - SP Sidzina 4:0

Mecze Półfinałowe
SP Niebieszczany - SP Zakrzyn 0:2 (wynik zaliczony z eliminacji)
SP Niebieszczany - SP Kotlin 1:1
SP Niebieszczany - SP Goniądz 2:0

Mecz o 5 miejsce:
SP Niebieszczany - SP Ludźmierz 0:1

Po zakończeniu turnieju nasza drużyna udała się na 1-dniowy wypoczynek do Krynicy Morskiej.

Wyjazd naszego zespołu  na mistrzostwa był możliwy dzięki:

- Pani Annie Hałas - Wójt Gminy Sanok

- WPS Zagórz