Pomagaj z uśmiechem - zbieraj nakrętki

Wznawiamy w naszej szkole akcję: "Pomagaj z uśmiechem - zbieraj nakrętki"!

Akcję rozpoczynamy od 03.02.2020r. i trwać będzie do końca roku szkolnego. Jak co roku, zbieramy nakrętki plastikowe i przynosimy je przeliczone na sztuki do klasy. Uczennice SU będą odbierały je codziennie i zapisywały ilość przyniesionych nakrętek. Klasa, która przyniesie ich najwięcej otrzyma atrakcyjną nagrodę!!!

Zbierając nakrętki pamiętaj:

Jest to inicjatywa społeczno-ekologiczna, której celem jest pomoc chorym dzieciom.

Co robimy?
Zbieramy nakrętki i nakręcamy pomoc dzieciom!

Co zbieramy?
Zbieramy nakrętki plastikowe tylko i wyłącznie:
- z butelek po napojach, sokach,
- z pojemników po chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty, płyn do mycia naczyń itp.),
- z pojemników po kawie.

Nie zbieramy:
- nakrętek metalowych,
- nakrętek z butelek po olejach, smarach,
- nakrętek z pojemników po farbach, lakierach i innych trujących chemikaliach.

Dlaczego zbieramy nakrętki?

– Plastikowe nakrętki zbiera się po to, by je potem sprzedać. Indywidualnie trudno na tym zbić fortunę, ale jeśli dobrze wszystko zorganizować, zaangażować w zbiórkę wiele osób, wówczas to się może opłacić. Wiele fundacji od dawna prowadzi akcję zbierania plastikowych nakrętek. – To żaden wysiłek ustawić niewielki pojemnik gdzieś w kącie kuchni i wrzucać do niego nakrętki. Potem trzeba tylko dostarczyć zebrane „dobro” w określone miejsce np.: szkoła. Organizatorzy przekażą zebrane nakrętki do wybranej fundacji lub konkretnym potrzebującym dzieciom, które zbierają je np.: po to by zakupić sprzęt rehabilitacyjny.

NIE CZEKAJ TYLKO NAKRĘĆ SIĘ POZYTYWNIE :)